ABD’nin hezimeti - kainatingunesi.com
Yazar: M. Necati Özfatura
ABD 1945-2017 yılları arasında Birleşmiş Milletler’i kullanarak istediği kararı çıkartmış ya da istemediği kararı önlemiştir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde 14’e karşı 1 ve Genel Kurul’da 128’e karşı 9 hayır 35 çekimser ile hezimete uğradı. Bu, ABD’nin çöküşünün başlangıcıdır.
Müslümanlar Kudüs’ü fethettiğinde Halife Hazreti Ömer (radıyallahü anh) Efendimizin “Kudüs halkına verdiği eman mektubu” yanında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Beyannamesi son derece hafif kalır. Bu eman mektubunda yer alan bazı haklara insanlık henüz ulaşamamıştır.
 
Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütüne göre (25 Ağustos 2017-24 Eylül 2017) arasında 9600 Arakanlı Müslüman şehit edilmiştir. 300 köy yıkıldı ve 600 bin kişi Bangladeş’e sığındı. 1970’li yıllarda 2 milyon Arakanlı Müslüman 350 binin altına düştü. Devlet Başkanı Nobel Ödülüne sahiptir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin düzenlediği Fırat Kalkanı Operasyonu ile DEAŞ’tan temizlenen Suriye’nin Cerablus kentinde Türkiye’nin özverili desteği ile hayat normale döndü. Sosyal hizmetler verilmeye başlandı. Nüfusu 4 bine düşen kent şimdi 150 bine yaklaştı. Hastane 30 uzman doktor 150 personelle 24 saat hizmet veriyor. 30 bin öğrenci 108 okulda eğitim görüyor.
İkinci İsrail için yeni fitne ABD ve Avrupalı Yahudiler, Brüksel’de Kürdistan için “Yahudi Koalisyonu” adlı bir örgüt kurdu. Ve ilk toplantılarını da İsrail Meclisinde yaptılar. Filistin ile İsrail arasındaki “arabulucu” rolünü ABD tarafsızlığını ihlal ettiği için kaybetmiştir. S. Arabistan PKK ve PYD’yi destekliyor. FETÖ’cü hain firari komiser Hüseyin Korkmaz’ın “FBI 50 bin dolar verdi. Oturduğum apartmanı savcılık tuttu. Kirasını savcılık ödüyor” itirafı vardır. İsrail engelliyi ve yaralıyı öldürecek kadar zalimdir.
 
Türkiye’nin Suriye stratejisi; -Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruma, Barış, Terör koridorunu önleme, Türkmenlerin yeni siyasi projede yer alması ve Özgür Suriye Ordusunun tanınmasıdır…
 
Suriye’nin kuzeyi 13 yerde silah deposudur. Küresel sermaye Çin’e karşı Trump-Putin-Erdoğan üçlüsünün yani ABD-Rusya-Türkiye iş birliğini istiyor. Pentagon bu ittifaka karşıdır.
 
ABD “DEAŞ ile mücadele ediyorum” maskesi ile Suriye ve Irak’ta 20 askerî üs sahibi oldu. “İslam Devleti” maskesi ile kamuoyunu aldatan DEAŞ, ABD’ye hizmet etti. ABD Orta Doğu’da İngiltere’yi dışlamak istiyor. (Bilhassa Pentagon) Bu yüzden İngiltere ile ABD’nin arası açıktır. ABD, Afrika’da Fransa’nın gücünü azalttı. Fransa Orta Doğu’da ABD’ye destek vermiyor. Reagan, Suudların AROMCO’suna Rusya ile birlikte ortak olmak istiyor. Putin ile Trump arasında dirsek teması vardır.
 
Pentagon Yeni Dünya Düzeni için savaş istiyor. Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilanı dünyada gerginliğin artması için alındı.
www.turkiyegazetesi.com.tr / 24.12.2017