Ayet-el kürsî Şeytanı yok eder - kainatingunesi.com

Ayet-el kürsî Şeytanı yok eder: İmam-ı Rabbani hazretleri (kuddise sirruh), birgün pencere kenarında hanımı ile beraber oturup, dışarıyı seyrederken, gülmüşler…

Hanımı ne gördüklerini merak edip sorduğunda, İmamı Rabbanî hazretleri buyuruyorlarki;

“Dışarıda birisi geçiyordu, şeytan sağ tarafından saldırmak istedi, yanındaki melek şeytanın kafasına bir topuz vurdu,.. şeytan öbür tarafa geçti, tam oradan içeri girecekti, melek bir kere daha vurdu,.. arkadan saldırmak, kalbine vesvese vermek istedi, orada bir tokmak daha yedi.. öne geldi, gene birşey yapamadı”.

Hanımı merak etmiş, neden birşey yapamadığını sormuş.

İmamı Rabbani hazretleri: “Mübarek adam evden çıkarken Ayet-el kürsi okumuş” buyuruyor . Ayetel kürsi bir duvar gibi örmüş etrafını.

* * *

Büyük bir zât rüyasında iblisi görmüş. Elinde bir demir, bir vuruyor, insanı öldürüyor. Bir vuruyor kadını eziyor.

Hemen Eûzü billahi mineşşeytanirracim demiş. İblis küçülmüş. Ama elinde demir, tavşan gibi bir oraya bir buraya zıplıyormuş.

Rüyada gören büyük zât, lisan-ı fasih olarak Âyet-el kürsîyi okumuş. Sonra iblis buharlaşarak yok olmuş. Âyet-el kürsî işte budur.

* * *

Bir adamcağız işi için bir başka memlekete gitmiş. Hanımı o gün çamaşır yıkamış, bütün gün çok yorulmuş ve yatmış. Hırsızlarda o gece, nasılolsa ev sahibi yok, bu evi soyalım demişler.

Hırsızlar geliyorlar, bir bakıyorlar ki evin etrafı yarıya kadar duvarla çevrili,.. (tam değil). Çok denemişler, eve girememişler…

İkinci gece geliyorlar, bu sefer duvar tepeye kadar…

Evin sahibi gelince, hırsızlar gelip demişlerki; “Dayı senin evi soymağa geldik, fakat soyamadık. Evin etrafında yarım duvar vardı, ikinci gün geldik, bu sefer duvar tepeye kadardı”…

Adam eve gelince hanımına anlatmış ve sormuş; ne yaptın, niye böyle diye.. Hanımı; birinci gün çok yorgundum, Ayetel kürsiyi tamamlayamadan uyumuşum. İkinci gün tam olarak okuyup yattım demiş.

www.huzurpinari.com