Elon Musk'ın 'çılgın projesi' 10 Aralık'ta kullanıma açılıyor - kainatingunesi.com

Sahip olduğu Boring Company ile trafiği rahatlatmak için tünel kazmaya başlayan Elon Musk’ın yeni projesinin hayata geçeceği tarih belli oldu.

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk, trafik sorununu çözmek için kolları sıvamış ve çareyi otomobiller için tünel kazmakta bulmuştu.

Bu proje için kullanılan tünel kazma makinelerini Microsoft’un oyun konsolu Xbox’ın kumandasıyla kontrol eden firma, yeni projesi için bir süredir yoğun mesai harcıyordu.

Sahip olduğu Boring Company ile trafiği rahatlatmak için tünel kazmaya başlayan Elon Musk’ın yeni projesi için geçtiğimiz Eylül ayında onay almıştı.

Yeraltı otoparkları olarak adlandırılan proje otopark ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

Musk, Twitter hesabından tünelle ilgili takipçilerini heyecanlandıran bir video paylaştı.

Tüneli “rahatsız edici uzunlukta” olarak tanımlayan Musk, 3.2 kilometrelik tünelin 10 Aralık 2018’de hizmete gireceğini de duyurdu.

Musk, tünelde bir yürüyüş gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Alınan onya sonrası bu projenin ilki SpaceX’in merkezine inşa edilecek.

Şirket çalışanları araçlarını bir asansöre bırakacak ve otomasyona sahip olan sistem aracı yeraltındaki otoparka park edecek.

Teknoloji dünyasının belki de en çok konuşulan ismi Elon Musk Los Angeles trafiğinin onu çıldırttığını belirtmiş ve sırf bu yüzden tünel kazmak için bir sondaj şirketi kuracağını kişisel Twitter hesabında paylaştığı mesajla duyurmuştu.

www.ntv.com.tr / 05.11.2018