İstanbul, Huawei'nin teknoloji üssü oldu - kainatingunesi.com

Dünyanın önde gelen yazılım ve donanım üreticilerinden Huawei, İstanbul’da büyük kısmını Türk mühendislerin oluşturduğu ekibiyle, nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka, bulut ve akıllı/güvenli şehir teknolojileri üretiyor.

Dünyanın önde gelen yazılım ve donanım üreticilerinden Huaweiİstanbul‘da büyük kısmını Türk mühendislerin oluşturduğu ekibiyle, nesnelerin interneti (IoT), yapay zeka, bulut ve akıllı/güvenli şehir teknolojileri üretiyor.

OpenLab programıyla destek sağladığı, 33 Türk teknoloji firmasıyla birlikte yerli teknolojiler geliştiren Huawei Türkiye, ülkenin 5G dönüşümüne ve 2023 hedeflerine destek veriyor.

Ümraniye‘de bulunan merkezinde hizmet veren Huawei Türkiye, birçok bakanlık, belediye, kamu otoritesi ve özel şirketle birlikte 5G, nesnelerin interneti, yapay zekâ, bulut ve akıllı/güvenli şehir çözümleri geliştiriyor.

Huawei’nin İstanbul ofisinde 2009 yılında açılan Huawei Ar-Ge Merkezi, kurulduğu günden itibaren 170 milyon dolardan fazla yatırımla Çin’den sonraki Huawei Ar-Ge merkezleri arasında, ikinci en büyük yazılım geliştirme merkezi haline geldi.

Huawei Türkiye, yüzde 91 yerel çalışan oranı ile 2011’den bu yana toplam bin milyar 50 milyon dolar yerli satın alma ve 248 milyon dolar vergi ödemesi gerçekleştirdi.

www.aa.com.tr – 08.03.2019