Küresel sermayenin hedefi - kainatingunesi.com
Yazar: M. Necati Özfatura
Siyonizm çökertilmedikçe dünyada savaşlar bitmez. İsrail savaş ile büyüdü ve savaş ile varlığını devam ettirebiliyor. Orta Doğu’da barış olduğu an İsrail de çökmüş olur. Siyonizm Yahudi’nin “Dünya hâkimiyeti” projesidir. Peki, bu nasıl olacaktır? Siyonizm emrinde ABD liderliğinde dünya sermayesi Yahudi ağırlıklı küresel sermayenin emrindedir. Dünyada geçerli para birimi dolardır ve doları basan banka Yahudi Rothschildemrindedir.
 
Dünyada tek ortak dil İngilizce ve böyle giderse diğer dillerin tarihe karışması için her şey yapılmaktadır. Hıristiyan ve Yahudi karışımı Batı kültürü ön plana çıkartılmıştır. Örf ve âdetler müşterek olarak bu yolda ilerleme var. (Anneler günü, Babalar günü, Yılbaşı, Sevgililer günü, güzellik yarışmaları, festivaller, çeşitli spor dallarında ülke ve ülkelerarası müsabakalar, Batı usulü mezuniyet törenleri ve eğlenceleri kapsayan çok geniş bir yelpaze ile bizlere sunulmaktadır) Medya Siyonizm emrindedir.
 
Yazarlar (çok azı hariç) Siyonizm’in kiralık ve satılık uşaklarıdır. Televizyonlar haber ve diziler ile beyinler yıkanmak istenmektedir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi başta olmak üzere Siyonizm emrindedir. (Bu gerçekleşmiş sayılır)
 
Sözde demokrasi çok partili parlamento ama küresel sermaye Siyonizm ya da ABD’nin emrinde olacak. Karşı olanlar savaş, darbe ve çeşitli yollarla yok edilecek. (Şu anda Türkiye’ye yapılmak istenen gibi) İslamiyet’in içi boşaltılacak emir ve yasaklar bertaraf edilecek. Protestanlığa benzeyecek. Protestanlıkta kaynak vahiy (yani ilahi emir) değil akıldır. İstenen ise sadece “inan, aklına göre nasıl yaşarsan yaşa!”Emir ve yasaklar yoktur. En önemlisi ise İslamiyet, Musevilik, Hıristiyanlık inançlarından ibaret karma bir inanç sistemi kurulacak. İbrahimî dinler maskesi altında İslamiyet saf dışı bırakılacak. (Ezan-ı şeriften bir kısmı çıkarıldığı gibi) Bu karma inanç bir Hıristiyan kişi tarafından yapılsa Müslümanlar katılmaz. Bu işi bir Müslüman din adamının yapması gerekli idi. Vatikan ve Yahudiler güvendiği için bu şer görev Gülen’e verildi. Allahü teala Müslümanları bu sapık, batıl ve küfre kadar uzanan tehlikeden korudu.
 
Uluslararası stratejilerde bir görünen bir de görünmeyen unsurlar vardır. Sadece birisi ile tahlil yapmak yanlıştır: Toplulukları millî ve manevi değerlerden uzaklaştırmak ve bunların yerine kalblere dünyayı (maddiyatı) yerleştirmek… Vatan mefhumu yerine dünya şuuru (dünya vatandaşlığı) bayrak sevgisi yerine parti flamaları, spor kulüplerinin renkleri ve dinîsemboller yerine dinler arası diyalog tuzağında olduğu gibi hilal, haç ve Yahudi Siyon işaretini bir arada kullanmak… Müslümanları inançlarından uzaklaştırarak “sekülerlik” şuurunu yerleştirmek…
 
Los Angeles Times gazetesinin 17 Aralık 2002 tarihli Türkiye ile ilgili “Dışı laik içi İslam” başlıklı yazısında şu görüş yer alıyor: “Erdoğan’da çelişkiye gömülmüş bir hâlde. Çünkü İslam sekülerlikle ilgili bütün tartışmaları dışlar. Sekülerlik Hıristiyanlığa mahsustur. Seküler geçinen Müslüman aydınlar Hıristiyan olmasa bile Hıristiyan görüşün dairesi içindedir.”
www.turkiyegazetesi.com.tr / 08.10.2017